Korzyści dla sektora produkcyjnego dzięki uproszczeniu transformacji cyfrowej

Ally Consulting, wiodąca firma doradcza w zakresie IT, wspierająca przedsiębiorstwa produkcji dyskretnej, oraz FasThink, firma integrująca systemy, specjalizująca się w innowacyjnych technologiach usprawniających procesy w logistyce i produkcji podpisały umowę strategicznego partnerstwa, której celem jest integracja rozwiązań w zakresie zarządzania i gromadzenia danych z obiektów produkcyjnych i magazynowych.

Z ciągłym zaangażowaniem w innowacje od ponad dziesięciu lat FasThink projektuje, produkuje i sprzedaje systemy i komponenty dedykowane automatycznej identyfikacji, monitorowaniu i automatyce przemysłowej, wspierając firmy usługami analitycznymi, doradztwem projektowym i integracją z wykorzystaniem technologii i systemów RFID (sposób identyfikacji za pomocą fal radiowych), mobilnych systemów komputerowych, rozszerzonej rzeczywistości i sieci bezprzewodowych.

Ally Consulting, firma konsultingowa IT, która wspiera MŚP z branży produkcji dyskretnej posiada dogłębną wiedzę na temat rozwiązań Infor CloudSuite Industrial ERP, co potwierdza, że jest idealnym partnerem do integracji i maksymalizacji projektów oferowanych przez FasThink.

Partnerstwo obu firm opiera się na integracji systemu ERP (oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem) oferowanego przez Ally z szeregiem najnowocześniejszych technologii gromadzenia danych opracowanych przez FasThink za pośrednictwem platformy oprogramowania pośredniczącego CONNECT, która gwarantuje monitorowanie oraz wymianę danych i informacji między maszynami a systemem ERP, umożliwiając zarządzanie wszystkimi informacjami związanymi z produkcją i logistyką.

Dystrybuowane i katalogowane dane w systemie ERP, mogą być związane z projektowaniem, magazynowaniem, aż po dane zbierane w trakcie produkcji poprzez komponenty i systemy RFID, czujniki kodów kreskowych, Pick TO Light czy eKanban, a także innowacyjne technologie, takie jak Augmented Reality czy Roboty Mobilne.
Platforma CONNECT redukuje czas i koszty integracji, ponieważ nie wymaga zmian strukturalnych oprogramowania w już używanym systemie zarządzania, a jedynie wspólnej wymiany danych, głównie w trybie Web Service, Tables (DBMS) lub File System.

Ponadto system może być certyfikowany w celu zagwarantowania ochrony danych, aby uniknąć włamań komputerowych i chronić wrażliwe dane (cyberbezpieczeństwo).

CONNECT może pochwalić się licznymi referencjami instalacji w procesach przemysłowych w prestiżowych firmach we Włoszech i za granicą, z wyraźną opinią o niezawodności, wydajności i korzystnym ROI (Return on Investment, zwrot z inwestycji).

Dla Ally Consulting i FasThink współpraca ta rozwinęła się w wyniku wieloletniego doświadczenia obu firm w sektorze zrządzania zasobami przedsiębiorstw oraz w rozwoju i integracji innowacyjnych technologii.
Partnerstwo doskonale wpisuje się w strategię Ally Consulting, które kontynuuje swoje działania obserwacyjne na rynku w celu rozszerzenia sieci wiarygodnych partnerów i dedykowanych innowacji, aby wspólnie zaoferować szereg rozwiązań, które doskonale spełniają potrzeby MŚP w sektorze produkcyjnym.